Jak v dlouhodobém hledisku ušetřit peníze? Možností je několik, jednak si můžete sjednat stavební spoření, které se dá považovat za produkt, při kterém šetříte vaše peníze a po splnění podmínek, ještě dostanete státní podporu. Druhou možností, jak ušetřit v případě, že váš rozpočet zatěžuje velké množství půjček je konsolidace, tedy sloučení úvěrů do jednoho. Budete tak platit menší měsíční splátku, možná se vám ale doba zaplacení protáhne o několik let více, než kdybyste měli úvěrů několik. Třetí možností je pak ušetřit peníze v samotné domácnosti. Jde o to se podívat na to, jaké máte výdaje a příjmy a zamyslet se nad tím, zda je potřeba tolik utrácet.
Stavebním spořením také šetříte své peníze
Stavební spoření velkou měrou přispívá k množství peněžních prostředků na finančním trhu, většinu finančních prostředků spravují banky a zde významný podíl zaujímají právě naspořené částky ze smluv o stavebním spoření. V rámci stavebního spoření jsou důležité 2 fáze:
- Fáze spoření
- Fáze úvěrová
Fáze spoření začíná uzavřením písemné smlouvy o stavebním spoření, kde je stanovena cílová částka. Spoříte tak každý měsíc sjednanou částku a po několika letech ji můžete vybrat a použít v podstatě na co chcete.
Konsolidace pomůže při velkém množství úvěrů
Refinancování se v poslední době stalo velkým hitem a nejde jen o hypotéky, ale především slučování několika úvěrů, kreditních karet či kontokorentů. Velmi často se lidem uleví, když z několika závazků se poté stane jeden, klienti pak mají jednu a menší měsíční splátku, naproti tomu se ale protáhne celková doba splacení. Sloučení úvěrů se nazývá konsolidace. Zvažte důkladně všechny výhody a nevýhody refinancování, zda vám ušetřená měsíční splátka opravdu za to stojí a neváhejte se obrátit na některou z bank, kde vám jistě poradí a poskytnou podrobnější informace.
Jak ušetřit v rodinném rozpočtu
I přes skutečnost, že hodně zaměstnavatelů navyšuje platy zaměstnancům, poměrně hodně domácností nevyjde s penězi. Jak to udělat, aby to bylo lepší. Je důležité si to především přiznat a chtít s tím něco dělat. Co vás tedy každý měsíc zbytečně připravuje o peníze, na čem by se dalo ušetřit, jak rozvrhnout rozpočet?
- Sepište si příjmy a výdaje
- Jsou opravdu všechny výdaje nutné
- Nedaly by se zvýšit příjmy
Uvědomit si, kolik vlastně přijde do rodinné kasy, kolik zaplatíte na povinných měsíčních platbách a kolik utratíte za věci do domácnosti včetně jídla. Zapisujte si každý váš nákup a možná zjistíte, že vlastně půlku věcí, které jste nakoupili, v podstatě nepotřebujete. I takto lze omezit výdaje a ulehčit domácí kase. Ještě se také vyplatí šetřit v domácnosti na energiích, hned to sice nepoznáte, ale ve vyúčtování a následných stanovených zálohách potom ano. Opravdu potřebujete, aby vám celou noc hrála televize, nebo aby se pořád svítilo na chodbě?
0 komentářů k zobrazení